Systém Home pro chytrý domov

Chystáte se stavět rodinný dům? Uvažujete, jaké vytápění či ohřev vody budou nejekonomičtější? Chcete být co nejméně závislí na dodavatelích energií?

Spolehněte se na inteligentní systém Home od značky Biosuntec©! Tento moderní ucelený systém je složen z fotovoltaické technologie, tepelného čerpadla vzduch-vzduch, rekuperační jednotky a řídící jednotky. Díky tomu systém zajišťuje:

Chytré řízení z mobilu či počítače

Všechny části systému můžete řídit z jednoho místa – pomocí počítače či mobilního telefonu. Při uvedení do provozu je systém nastaven a následně všechny procesy probíhají automaticky. Energetické řízení domu je přizpůsobeno výrobě energie z obnovitelných zdrojů, která je zdarma a přináší tak velké úspory.

Buďte pány své vlastní energie

Součástí systému jsou fotovoltaické panely umístěné na střeše domu, pomocí kterých dochází k přeměně slunečního záření na elektřinu.  K panelům se přidá malý střídač a vy tak máte elektřinu pro vlastní potřebu zdarma, čímž výrazně snížíte závislost na dodavatelích energie. Více o fotovoltaice najdete na našem webu www.chcivlastnienergie.cz.

Voda ohřátá sluncem

Pomocí fotovoltaických panelů Systém Biosuntec© Home ohřívá i vodu. Náklady na ohřev vody jsou v dobře zatepleném domě mnohem vyšší než náklady na vytápění. Proto Vás potěší, že panely fungují celoročně a mohou Vám ušetřit až 75 % nákladů na ohřev vody. V případě špatného počasí je bojler automaticky dohříván ze sítě, takže teplou vodu budete mít kdykoliv.

Vytápění teplým vzduchem

Vzduch je pro moderní zateplené domy je nejvhodnějším médiem k jejich vytápění. Pro ohřátí vzduchu v domě využívá systém Home tepelné čerpadlo s jednoduchými vzduchotechnickými rozvody a stará se tak o celkovou potřebu tepla v domě až do venkovní teploty – 12 °C! Při nižších teplotách se automaticky zapne záložní elektrické vytápění.

Klimatizace zdarma

V letních měsících je příjemné ochladit si vzduch v domě a příjemně se osvěžit. Systém Home dům v létě chladí tepelným čerpadlem, kterým v zimě probíhá vytápění. Klimatizovat potřebujeme většinou tehdy, když svítí sluníčko. V tuto chvíli elektřinu potřebnou ke chlazení vyrábí fotovoltaická elektrárna, a tak vás příjemný vzduch v domě nic nestojí.

Větrání s rekuperací

V dnešních novostavbách má větrání s rekuperací nezastupitelnou úlohu. Díky zpětnému zisku tepla totiž dosáhnete až 40% úspor při vytápění! V porovnání s klasickým větráním otevřenými okny navíc docílíte značných energetických úspor. I v nejteplejších dnech můžete spát nerušeni hlukem z otevřených oken a žijete ve zdravém a bezprašném prostředí. Pořizovací cena větrání v systému Biosuntec© Home je navíc velmi nízká, protože větrání probíhá stejnými rozvody jako topení a chlazení.

A kolik to tedy všechno stojí?

Cena komplexního systému se obvykle pohybuje od 390 000 do 490 000 Kč včetně montáže a DPH. Vzhledem ke svým vlastnostem systém Biosuntec© Home splňuje podmínky pro získání dotace z programu Zelená úsporám, díky které získáte zpět až 100 % nákladů na jeho pořízení.

Oslovte nás nejlépe již ve fázi projektování domu, kdy můžeme Vašemu projektantovi doporučit drobné úpravy projektu tak, abyste získali nejvyšší možnou dotaci ve výši 495 000 Kč. Pokud získáte maximální dotaci, pořízení celého systému máte prakticky zadarmo a šetříte za energie již od prvního dne. Starosti s vyřízením dotace nechejte na nás – oběháme za Vás úřady a připravíme celý projekt nutný k získání dotace.

 Bydlete moderně, úsporně a ekologicky – díky udržitelné energii a inteligentnímu systému, který Vám zpříjemní život.

Jsme dodavatelem systému Home od značky Biosuntec© pro Východní Moravu. Budeme Vám na blízku, kdykoliv Vy budete potřebovat servis či technickou asistenci.

Chcete více informací? Zajímá Vás kalkulace? Neváhejte nás kontaktovat:

Kontakty
Michal Tonhauser, obchodní zástupce pro fotovoltaiku +420 725 784 271 m.tonhauser@invista.cz