Jak zkombinovat vnitřní a venkovní vstupní rohože - Invista

Jak zkombinovat vnitřní a venkovní vstupní rohože

Podle některých norem by měly být vstupní rohože alespoň 2,1 m dlouhé ve směru chůze, aby byly schopny zachytit co nejvíce nečistot a vlhkosti z obuvi a koleček. Specialisté v oboru však tvrdí, že optimální délkou je 6 metrů (nebo 8 až 10 kroků). Tak či tak, v některých budovách není možné kvůli omezenému prostoru takovéto délky dosáhnout, a proto je dobré zkombinovat vnitřní a venkovní vstupní rohože.

Když vaše vstupní rohož začíná venku před vstupem do budovy, je pak možné dosáhnout optimální délky vstupní rohože s minimálním zásahem a minimálním nárokem na prostor uvnitř. Tento přístup nazýváme zonálním přístupem ke vstupním rohožím.

V rámci našeho zonálního přístupu dělíme vstup do budovy na 3 zóny:

 • Zóna 1 – venkovní část ihned před vstupem do budovy
 • Zóna 2 – primární část ihned za vchodem do budovy
 • Zóna 3 – zóna dočištění – recepce a komunikační prostory

Jelikož má rohož v každé ze zón malinko jinou úlohu, je rozdělení vstupu do více zón mnohem úspornějším a efektivnějším řešením. Není vždy třeba, aby byla rohož po celé délce drsná, pouze její část. Zde je rozpis funkce každé zóny:

 • Zóna 1 má za úkol oškrábat a odstranit první vrstvu nečistot, bahna a vlhkosti, a proto vyžaduje mírně drsnější štětiny než vnitřní kobercová vložka.
 • Zóna 2 vyžaduje mírně jemnější štětiny pro odstranění zbylých nečistot a vlhkosti hromadící se u vchodu pro pozdější vyčištění.
 • Zóna 3 čistí a vysušuje podrážky bot nebo kolečka před tím, než se dostanou k vnitřní podlahové krytině.

Kompletní systém (zóny 1 až 3) zaručí účinné odstranění nečistot a vlhkosti a účinně pomáhá udržovat vaše náklady na úklid a údržbu na minimu a chrání vaše interiérové podlahové krytiny.

Vstupní rohože Pedisystems od společnosti CS nabízí řešení pro vnitřní i venkovní vstupní rohože. Všechny naše systémy hliníkových konstrukcí jsou vhodné pro použití uvnitř nebo vně budovy s různými kobercovými a dezénovými vložkami, aby vyhovovaly každému použití.

Chcete-li zjistit více o našem zonálním přístupu a o tom, jak naše výrobky mohou pomoci, kontaktujte nás.


JAK MŮŽEME POMOCI S VAŠÍM PROJEKTEM?

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv požadavkem nebo dotazem. Jsme tu pro vás. • Požádat o technickou asistenci

  Váš dotaz

  Vaše kontaktní údaje

  Souhlas

  Souhlas se zpracování osobních údajů ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679.
  Pole označená * jsou povinná