5 základních vlastností nástěnných ochranných prvků pro maloobchodní prodejny

Chránit prostory maloobchodních prodejen před poškozením může být náročným úkolem. Obzvláště pak v případě interiérů, které musí neustále čelit oděrům a škrábancům od zavazadel, vozíků, zboží a návštěvníků, které moderně vyhlížející prodejnu mohou proměnit v ošuntělý krám.

Udržet svou prodejnu v perfektním stavu může být bez ochrany stěn pro tlumení každodenních nárazů a proti oděrům nákladný boj. S tak rozsáhlou nabídkou různých materiálů na trhu může byt však volba té správné ochrany stěn velmi nejasným úkolem.

Zde uvádíme pět vlastností, které jsou podle nás pro ochranu stěn každé maloobchodní prodejny velmi důležité.

1. Odolnost vůči nárazu

Primárním účelem ochrany stěn maloobchodních prodejen je samozřejmě chránit, takže stojí za to se u každého typu ochrany ujistit, že je skutečně odolná vůči nárazům. Pokud nechcete neustále opravovat nebo vyměňovat panely či pláty, měly by ochranné nástěnné prvky odolat i silným nárazům jak tupých, tak ostrých předmětů, aniž by se tato ochrana nebo stěna pod ní poškodily, a aniž by došlo k vytvoření nebezpečných ostrých hran.

2. Snadné čištění

Během dne se na vašich stěnách může nashromáždit nečekané množství nečistot, oděrů a obroušených ploch. Ty lze často vyčistit pouze mýdlovou vodou, ale někdy je zapotřebí účinnějších čisticích prostředků. Ochranné prvky stěn v maloobchodních prodejnách by měly být snadno čistitelné v rámci vaší stávající úklidové procedury, a zároveň by měly být odolné vůči účinnějším čisticím prostředkům, aniž by způsobily změny barvy nebo skvrny.

3. Strukturovaný povrch

Zatímco hladký povrch stěn dodá čistý a elegantní vzhled, mohou se na něm rychle projevit škrábance a oděry různých rozměrů, a uhlazená stěna je tak rázem nevzhledná. V mírně strukturovaném povrchu nástěnné ochrany se však škrábance a oděry skryjí a vaše prodejna si elegantní vzhled udrží po mnohem delší dobu.

4. Barevné vrstvy

Škrábance a promáčkliny způsobené nárazem ke stěnám tak nějak patří, ale dejte pozor, aby nástěnná ochrana neměla více barevných vrstev. Některé typy ochrany stěn jsou vrstvené a poškrábání nebo poškození horní vrstvy může odkrýt vysoce viditelnou, odlišně zbarvenou vrstvu pod ní, což nikdy nevypadá vzhledně. Raději použijte ochranu stěn která je určena pro maloobchodní prodejny a má jednotnou barvu, a ani silné nárazy a hluboké škrábance na ní nejsou snadno viditelné.

5. Barevné sladění

Prosazování vlastní značky je jedním ze základních principů maloobchodního prodeje a je tedy důležité, aby vaše prodejna byla plnohodnotnou podporou identity vaší značky. Namísto ochrany stěn, která by se od vzhledu vaší značky lišila, dejte přednost ochranným nástěnným prvkům, které budou barevně sladěny s vaší značkou a tím podpoří její propagaci.

JAK MŮŽEME POMOCI S VAŠÍM PROJEKTEM?

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv požadavkem nebo dotazem. Jsme tu pro vás. • Požádat o technickou asistenci

  Váš dotaz

  Vaše kontaktní údaje

  Souhlas

  Souhlas se zpracování osobních údajů ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679.
  Pole označená * jsou povinná